Interiérová zeleň

Výsadba a servis interiérovej zelene je ďalšia z našich vášní. Vyberieme vám tie správne druhy rastlín podľa stanovištných podmienok, či už sa jedná o tieň, polotieň alebo preslnené priestory. Častou podmienkou klientov je minimálna údržba. Odpoveďou na túto požiadavku je jednoznačne hydropónia!

O čo vlastne ide? Pestovanie na vodnej báze sa stalo trendom mnohých domácností a dajú sa v nej pestovať takmer všetky druhy interiérových rastlín. Na základe absencie alergénov je orpoti zeminovému substrátu vhodnejšia pre alergikov. Výživa sa nahrádza rastovým granulovaným hnojivom, vďaka ktorému máte presnú kontrolu nad skladbou živín. Taktiež nie je potrebné takúto rastlinu presádzať, čo šetrí čas a financie za novú, väčšiu nádobu. Koreňový systém substrátových rastlín sa “plazí” po kvetináči do chvíle, keď je jej tesno. Potrebné je taktiež prekyprenie a dodanie vypotrebovaného substrátu. Hydropónia patrí medzi vynálezy Egypťanov a ďalšími výhodami sú tiež rýchlejší rast a menšia náchylnosť k chorobám.

Náhradou zeminového substrátu je v tomto prípade minerálny substrát pre hydroponické pestovanie- LECA, veľmi známy pod pojmom keramzit. Neodmysliteľnou súčasťou je hladinomer, ktorý podáva presnú informáciu o stave vodnej hladiny. Štandardom je zálievka po optimum, to sa však mierne líši od ročného obdobia. Po klesnutí na úplné minimum počkajte ešte pár dní a následne polejte znova. Dvojtýždenná dovolenka sa tak stáva bezproblémovou aj pre vaše kvety.

Najobľúbenejšími interiérovými rastlinami v posledných rokoch sú Monstera, Zamioculcas zamiofolia, Ficus lyrata, Ficus elastica, Dracaena či Aglaonema. Z paliem Rhapis excelsa, Kentia forsteriana alebo Cycas.

Dotyk prírody priamo doma, či v kancelárií.

rastliny pozitívne vplývajú na vašu psychiku

Dbajme na to, čo dýchame

          Vzhľadom na to, že niektorí ľudia trávia viac ako 90% svojho času v interiéri, na kvalite ovzdušia naozaj záleží. Nábytok, čalúnenie, syntetické materiály a čistiace prostriedky v domácnostiach a kanceláriach môžu vylučovať rôzne toxické látky ako napríklad formaldehyd. Znečistenie spôsobujú aj baktérie, plesne, výfukové plyny z áut.

          Radi vám namiešame rastliny, ktoré najväčším podielom prispievajú k čistému ovzdušiu.

Zelená pracovňa zvyšuje výkon a inšpiruje k novým nápadom.

      Jednou z vecí, ktoré by na vašom pracovisku určite nemali chýbať, sú rastliny. Pozitívny vplyv zelene na organizmus a psychiku už potvrdilo mnoho výskumov. Prítomnosť čo i len jedinej rastlinky redukuje stres, zlepšuje výkon a prináša dobrú atmosféru. Rastliny sú zároveň vhodnou dekoráciou, ktorá z vášho pracoviska urobí útulnejšie a príjemnejšie miesto.

Údržbu nechajte na nás.

Augarden